Terör Örgütü Çobanbey Hastanesini hedef aldı

Suriye’nin Türkiye sınırındaki Çobanbey (Rai) beldesi bomba yüklü araç saldırısı düzenlendi. Patlama nedeniyle 3 çocuk 10 kişi öldü, 20 kişi yaralandı.

yerel medeni meclis kaynaklarından edinilen bilgilere göre Çobanbey beldesi bugün akşam saatlerinde Çobanbey hastanesi önünde bomba yüklü araç patlatıldı. Patlama nedeniyle 3 çocuk 10 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi ise yaralandı. Yaralılar 4′ kilometre uzaklıktaki Türkiye’nin Kilis Gaziantep deki Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Patlamadan dolayı çevredeki araçlar yanarken, etrafındaki iş yerlerinin ve evlerinin ise camları kırıldı. Kasabaya giriş ve çıkışlar kapatıldı.  Çobanbey emniyeti olayla ilgili soruşturma başlattı. Olası bir başka patlamaya karşılık park halindeki araçlardan uzak duruluyor.

Elbeyli kentine yakın Türkmen yoğunluklu Çobanbey kasabası 2016 yılında TSK ile ÖSO tarafından IŞİD’in elinden alınmıştı. Kentte Türk askerleri ve polisleri de görev alırken, kentte bulunan ÖSO grupları da Türkiye tarafından destekleniliyor.

Turkmensesi

Medya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir