Suriye Türkmenleri onur ve özgürlük mücadelesinde, geldiğimiz noktaya bakın.

Türkmen sesi Haber Ajansı

27.04.2020

Eyüp Ahmet Ağa

 

Suriye Türkmenleri onur ve özgürlük mücadelesinde, geldiğimiz noktaya bakın.

 

Suriye’de

kamplarda yaşayan Türkmenlerin çektiği çileden sefaletten rant sağlamak için zavallı siyasetçilerin ihtilaline dönmüş

Suriye Türkmen Meclisi ve siyasi partileri rant sağlamak için bu Mübarek Ramazan ayında Türkiye Milletinin yaptığı yardımları dağıtımına aracı olurken dağıttıkları yardım kolilerini verirken üzerinde logoları var zavallı Türkmenlerin fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaşılması reva mıdır Siyasi partileri siyaset yapmaktan çıkmış sosyal medyada yardım derneklerine dönüşmüş

 

Suriye’de 100 yıl sonra yüce Türk devletinin verdiği destekle, Suriye Türkmen Meclisi ve Suriye Türkmen partileri kuruldu.

Suriye Türkmenlerine yardıma muhtaç insanlara yardım dağıtırken  fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmak için diğil , gelecek yeni Suriye’de diğer Milletler kadar hak sahibi ve söz sahibi olsunlar diye desteklemiştir bu siyasi kuruluşları

Suriye Türkmen meclisi ve çatısı altında bulunan siyasi partilerin İçinde bulunan üyeleri, öyle zavallı öyle seviye kaybını uğramışlar ki, ölç sen İnan seviye bunlardan daha yüksek kalır.

Kendi milletini çektiği zulüm ve çilesini düşünmüyor ek paylaşanlar siyasi rant sağlayan çağ dişi insanlardır bunlar.

 

9’yıllık bu savaşta katliam yaşayan zorla topraklarından göç ettirilen on binlerce şehit veren bu zavallı millete reva mı bu yapılan.

Bir paket koli yardım alırken fotoğrafının sosyal medyada paylaşılması, şimdi diyorum size, ordinaryüs da olsan, profesör de olsan doktor da olsan, mühendis de olsan, eğer ki Hakkı ve doğruyu bilmiyorsan ve göremiyorsan bizim için kitap yüklü bir eşekten farkınız yoktur.

 

Makam Mevki özü olanı adamı değiştirmez eğer ki özü varsa ne güzel söylemiş Ziya Paşam, “Necabet mi verir hiç üniforma. Zer-dûz palan ursan eşek yine eşektir”

 

Suriye Türkmenleri’nin mücadelesi, Hak mücadelesidir, Hukuk mücadelesidir, Fikir mücadelesidir, Suriye’de olmak ve olmamak mücadelesidir.

 

Onların mücadelesi yardım kolisini verirken fotoğraf çekmek sosyal medyada takipçi sayısını arttırmak bizim mücadelemizse onur ve özgürlük mücadelesidir

 

Türk milletinin onur ve özgürlük mücadelesini hiç kimse hafife, almaya hakkı yoktur. Tarih bunlar gibi paçavralar asla unutmayacakdır.

 

Türkmen Sesi Haber Ajansı

 

@TurkSess

@VatanSYR

@Turk.Sessi

Turkmeninsesi.net

@SyrianVoiceNews

@eyupahmetaga

Youtube

Turkmensesi

Medya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir