• DOLAR
  $1.404,5900
 • EURO
  $0,2966
 • ALTIN
  $36.320,0000
 • BIST
  $155,5800

afdah info

voirfilms ink
Barcelona’dan ayrılmak isteyen Messi’ye: 700 milyon euro kararı….

Barcelona’dan ayrılmak isteyen Messi’ye: 700 milyon euro kararı….

Barcelona’dan ayrılmaya hazırlanan Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi’nin transfer olmabilmesi için 700 milyon euroluk serbest kalma maddesini ödemesi gerektiğini dile getirdi.

La Liga yönetimi, Lionel Messi’nin sözleşme durumuyla ilgili olarak son günlerde yaşanan tartışmalar sonrası açıklama yaptı.

İspanya basınında Messi’nin 700 milyon euroluk serbest kalma maddesinin geçerli olduğu veya süresinin dolduğuna dair farklı iddialar gündeme geliyordu. La Liga, açıklamayla beraber tartışmaya son noktayı koydu. Yönetim, Arjantinli yıldızın transfer olabilmesi için 700 milyon euro ödemesi gerektiğini duyurdu.

İşte La Liga’nın açıklaması:

“Oyuncu Lionel Messi’nin FC Barcelona ile sözleşme durumuna ilişkin olarak farklı medya kanallarında farklı iddialar yer almaktadır. La Liga, bununla beraber konunun açığa kavuşmasının uygun olduğunu düşündü.

Lionel Messi’nin şu anda Barcelona ile olan sözleşmesi yürürlüktedir. Lionel Messi’nin 26 Haziran tarihli 1006/1985 numaralı Kraliyet Kararnamesi’nin 16. maddesi uyarınca sözleşmesini erken tek taraflı fesih hakkı bulunmaktadır. Sözleşmenin feshine karar verilmesi durumunda özel bir fesih bedeli vardır.

Geçerli düzenlemelere uygun olarak ve bu durumlarla ilgili prosedürü takiben La Liga, söz konusu madddeyi daha önce ödememiş olan Messi’nin transfer yapabilmesi için bu ücreti ödemesi gerekmektedir. Aksi takdirde La Liga, oyuncuya transfer vizesi vermeyecektir

 

Türk Sesi Spor

M. Ağaoğlu

instagram takipçi satın al
instagram takipçi satın al mobil ödeme
yatay geçiş
yatay geçiş şartları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri