• DOLAR
  $1.598,1400
 • EURO
  $0,4698
 • ALTIN
  $50.073,0000
 • BIST
  $180,9300

afdah info

voirfilms ink
Çobanbey Sanayi Ticaret Odası Başkanı çalışma sistemimiz İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın

Çobanbey Sanayi Ticaret Odası Başkanı çalışma sistemimiz İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın

27 Ocak 2021 Eyüp Ahmet Ağa

Gaziantep’te bulunan Orta Doğu Uluslararası Fuar merkezi’nde 26/29 arası şu an devam eden Ayakkabı Terlik Fuarına, Suriye’den Çobanbey sanayi ve ticaret odasına kayıtlı 40 yakın Firma katıldı.

Fora katılan Suriyeli İş yeri sahibiyle yaptığımız röportajda Bizlere yıllardır ayakkabı üretiyoruz ve dış ülkelere ihracat yapıyorduk fakat şimdi savaş nedeniyle bir süredir çalışamıyorduk, Hammadd Elektrik Yol sorunu olduğu için imalatı Pazarlama için üçüncü Ülkeye transit izni gerekiyordu şimdi çok şükür.

Çobanbey Sanayi Ticaret Odası ile Kilis valiliğinin ortak çalışmasıyla bütün sorunlarımızı giderildi dedi.

Çobanbey Sanayi Ticaret Odası Başkanı Hüseyin İsa Fırat Kalkan bölgesinde 2 milyona yakın İnsan yaşıyor bu insanların %70 30 yaşın altındadır maalesef savaş nedeniyle eğitimlerine devam edemediler, Bizde bunun neticesinde Çobanbey Sanayi Ticaret Odası olarak kalkınma için saha araştırması yaptık, bölgenin bir an önce kalkınması için elimizdeki tüm imkanları faydalanmak istedik bunu için projeler ürettik. “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın” anlayışıyla geçe gündüz çalıştık Savaş öncesi Ayakkabı imalatını 50 Ülkeye ihracatını yapıyorduk, peki şimdi neden yapmayalım diyerek Başladık.

Bölgedeki tüm atölye fabrika iş sahipleri ile görüşme yaparak sorunları gidermek için Pilan yaptık, ilk önce sanayiciler aynı yerde toplamak için Organize sanayii projemizi Çobanbey’de 18,000 metrekarelik de 850 işyeri Projesinin temel taşlarını koyduktan kısa bir süre sonra tüm işyerleri satıldı.

Şimdi yüzlerce iş yeri imar halindedir 1 yıl içinde bitireceğiz bitireceğiz inşallah dedi.

Çobanbey organize Sanayi bölgesinde 20 bine kişi yakın istihdam sağlayacak 150.000 kişinin ekmek kapısı olacak, şimdi bölgede bulunan 650 atölye 3 fabrika var bunun içinden sadece 40 firma katılmak için başvur yaptı ve Gaziantep Uluslararası Ortadoğu ayakkabı Terlik fuarına katıldı.

Kilis valiliğinin bölgenin kalkınması için Hammadde Elektrik Gümrük sorununun çözümü için teşekkür ederiz ve şu ana kadar Ayakkabı Terlik Firmalarımız üç kıtadan sipariş aldılar. Asya, Afrika, Avrupa, bu ülkeler. Libya, Filistin, Irak, Ukrayna, Özbekistan, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Üründür.

Türk askeri ve Suriye milli ordusu’nun bu topraklar için gözünü kırpmadan canını veren şehitlerimizin emaneti olarak bu toprakları yaşanacak hala getireceğiz inşallah 

 

Türkmen Sesi Haber Ajansı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri