• DOLAR
  $1.598,1400
 • EURO
  $0,4698
 • ALTIN
  $50.073,0000
 • BIST
  $180,9300

afdah info

voirfilms ink
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalandı! Bir asır sonra tarihi kavuşma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalandı! Bir asır sonra tarihi kavuşma

Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin tezkere Meclis’te. Mehmetçik tam 102 yıl sonra yeniden kardeş ülkeye gidiyor.

Dünyanın barış ve huzur elçisi kahraman Mehmetçiğimiz bir asır sonra yeniden Azerbaycan’a gidiyor. 1918’de Bakü’yü Ermeni çetelerinden ve Rus Bolşevik birliklerinden kurtaran Türk askerinin bugün de bir çete gibi davranan ve ateşkes sözlerine dahi uymayan Ermenistan’ın bir çılgınlık yapmasını engellemek için bu tarihi görev için yola çıkaracak olan son dakika kararının bugünkü Genel Kurulda hızla onaylanması bekleniyor.

 

MEHMETÇİK KONUŞLANACAK

TBMM’ye sunulan Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin tezkerenin onaylanmasının ardından Mehmetçik kardeş ülkede konuşlanacak. Azerbaycan’a en son 1918’de Nuri Paşa komutasında Kafkas İslam Ordusu gönderilmiş, Osmanlı Devleti’nin nizami ordusu ile Azerbaycanlı gönüllülerin bir araya geldiği o şanlı ordu Bakü’yü Ermeni çeteleri ve Rus Bolşevik birliklerinin işgalinden kurtarmıştı. Bugün alınacak son dakika kararıyla Tek millet iki devletin tarihi kavuşması bir kez daha dünya kamuoyuna gösterilecek.

 

BAŞKAN ERDOĞAN İMZALADI: İŞTE TÜRK ASKERİNİN BÖLGEDEKİ GÖREVİ

Böylece Şah Denizi’nden Akdeniz’e kadar kuracağı Barış Koridoru ile Türkiye bölge ve dünya için huzur, barış ve istikrar unsuru olarak stratejik bir öneme sahip olacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gönderilen tezkere bugün Meclis gündeminde olacak. Sabah Gazetesi’nin haberine göre, Bu kritik ve tarihi kararın meclis genel kurulunda gündeme geldiği anda hızla ve mutabakatla geçmesi ve tezkerenin çıkması bekleniyor.

TÜRK ASKERİ BİR YIL SÜREYLE ORADA OLACAK

 

Turkmeninsesi.net

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri