• DOLAR
  $3.919,3400
 • EURO
  $1,3891
 • ALTIN
  $54.920,9500
 • BIST
  $349,1300

afdah info

voirfilms ink
Deyr-Ezzor Petrol yatakları ABD kontrol altına!!

Deyr-Ezzor Petrol yatakları ABD kontrol altına!!

Deyr-Ezzor Petrol yatakları ABD açıkladı

TÜRKMENSeSi Haber Merkezi
18.10.2019

ABD yetkilileri, Türk askeri operasyonu “Barış Pınarı” çerçevesinde ABD askerlerini Suriye’deki konumlarından çekme kararının Deir-Ezzor Eyaletini içermeyeceğini açıkladı.

ABD yetkilileri, ABD kuvvetlerinin aldığı petrol çağı alanında Deir-Ezzor da Aşiret büyükleriyle bir araya geldiler ve Suriye’den çekilme kararının Deir-Ezzor’u içermediğini ve orada kalmaya devam edeceklerini söyledi.

ABD askeri. Suriye’nin petrol ve doğal gaz alanlarının en zengin olduğu bölge olan Deir-Ezzor’da (SDF) milisleri tarafından kontrol edilen bölgelerde konuşlandırılıyor.

ABD Savunma Sekreteri Mark Esper, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD birliklerinin geri çekilmesinin Washington’un “NATO’nun milisler adına (SDF) eski bir müttefiki olan Türkiye’yle savaşmayı reddetme” iddiasıyla karşı karşıya olduğunu belirtti.

9 Ekim de TSK Suriye Milli Ordusuyla Barış Pınarı Harekâtını başlattı (SDF) Fıratın Doğusuna sınır 30’km geriye çekilmesi için,
Suriye Milli Ordusunun beraber Fıratın Doğusuna güvenli bölge oluşturmak için çekildiği ve mültecilerin tekrar ülkelerine geri dönüşü dedi.

ABD Deir-Ezzor de askeri varlığının sürdüğünü belirti Suriye Milli Ordusu sözcüsü Ahmed el Hammadı, ABD’nin Fırat’ın doğusundaki bölgelerden tamamen çekilmek zorunda kaldığını belirterek, ABD’nin herhangi bir ülkeden çekilmesinin bu bölgelerdeki varlığın belirtilen hedefleriyle çelişebileceğini belirterek “El Arabie televizyonunada yaptığı röportajı reddetti.

ABD kuvvetlerinin Fırat’ın doğusundan tam bir geri çekilme başlatmadığına dikkat çekti ve hala, Deir- Ezzor daki Koniko ve Tenj ve bu bölgedeki diğer ABD askeri usuleri alanlarında kendi usuleri olduğunu belirtti.

Amerika’nın orada bulunduğunu, İran işgal koridorunun kurulmasının önlenmesiyle bağlantılı olduğunu dikkate aldığını belirtti ve Tahran’dan Akdeniz’e uzandığını ve bu amaç için daha önce açıklandığı gibi, diğer belirsiz şeylerin yanı sıra, ABD’nin Fırat’ın doğusundaki varlık projesinde ilan edilmediğini söyledi. .

Askeri uzman, Deir-Ezzor dan çekilmenin hem Rus hem de İran’lı işgalcilerin ve Esad rejiminin isteklerinin merkezinde olduğunu, dolayısıyla ABD’nin hayatta kalmasının beklenebileceğini, çünkü herhangi bir çekilmenin faydalanıcılarının Ruslar ve İranlılar olduğunu ekledi.

Turkmeninsesi.net

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri