• DOLAR
  $1.192,5300
 • EURO
  $0,2721
 • ALTIN
  $35.059,0000
 • BIST
  $138,9800

afdah info

voirfilms ink
Libya’da ataş kes anlaşması imzalandı

Libya’da ataş kes anlaşması imzalandı

Libya Başbakanı Fayiz el Serrac: ülkedeki tüm askeri güçlere derhal ateşkes ve askeri operasyonların durdurulması talimatı verdi. Serrac ayrıca Mart ayında genel seçim ve başkanlık seçimi çağrısı yaptı.

Libya Hükümeti’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Serrac, milli ve siyasi sorumluluğunun, ülke ve bölgenin içinde bulunduğu durumun ve salgın şartlarının gereği olarak, ülkedeki tüm askeri güçlere derhal ateşkes ve askeri operasyonların durdurulması talimatı verdi.

 

Serrac: fiili bir ateşkes için Sirte ve Cufra’nın silahtan arındırılmış bölge olması gerektiğini açıkladı.

Nihai amaç yabancı ve paralı askerlerin ülkeden çıkması
Libya Başbakanı, nihai amaçlarının, tüm Libya topraklarının egemenliğini sağlamak, yabancı ve paralı askerlerin ülkeden çıkması olduğuna dikkati çekti.

Petrol saha ve limanlarında üretimin yeniden başlaması gerektiğini vurgulayan Serrac petrol gelirlerinin Ulusal Petrol Kurumu’nun (NOC) Merkez Bankası’ndaki özel hesabına yatırılmasını, Berlin Konferansı’ndan çıkan kararlar doğrultusunda kapsayıcı siyasi düzene ulaşana ve Birleşmiş Milletler (BM) ve BM Libya Destek Misyonu’nun yardımlarıyla şeffaf ve iyi bir yönetimin sağlanana kadar bu gelirlerde hiçbir tasarrufta bulunulmamasını istedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler geçtiğimiz günlerde Libya’ya ziyaret gerçekleştirmişti.

Turkmeninsesi.net

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri