• DOLAR
  $2.001,7300
 • EURO
  $0,6460
 • ALTIN
  $34.059,8200
 • BIST
  $129,6300

afdah info

voirfilms ink
Rusya Dışişleri Bakanı LAVROV

Rusya Dışişleri Bakanı LAVROV

14/09/2019
11:40

Rus Dışişleri Bakanlı Lavrov

Suriye rejimi ve muhalifler arasında ilk doğrudan toplantı
Lavrov, Rusya’nın Trud gazetesiyle yaptığı görüşmede Suriye’nin “yavaş yavaş normal barışçıl yaşama döndüğünü” belirtti.

“Bir dizi sıcak nokta, yalnızca İdlib ve Fırat’ın doğu yakası gibi Suriye hükümeti tarafından kontrol edilmeyen alanlarda kalıyor.” Dedi.
Rusya Dışişleri Bakanı’nın belirttiği gibi, şimdi “Suriye’ye insani yardım ve bu ülkede ve Orta Doğu’da sürdürülebilir istikrarı sağlamak için krizi çözme amaçlı siyasi süreç” olarak ön plana çıkmıştır.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Rus Trud gazetesiyle röportajında ​​şunları söyledi:

“Suriye’deki silahlı çatışmanın başlamasından bu yana, Rusya siyasi ve diplomatik yollarla çözüm çağrısını yaptı ve bir uzlaşma için yol haritası içeren 2254 sayılı Güvenlik Konseyi kararını destekledi. Ayrıca, Ocak 2018’de Soçi’de Rusya’nın girişimi ve katılımcıların Anayasa Komitesini kurmaya karar verdikleri Astana sürecinin iki garantörü olan İran ve Türkiye’de Suriye Ulusal Diyaloğu konferansı düzenlendi. ”
Lavrov ekledi:

“Anayasal reformu geliştirmeyi amaçlayan bir komitenin kurulmasının ve başlatılmasının, Suriyelilerin kendileri tarafından üstlenilen siyasi süreci ve Birleşmiş Milletlerin teşvikiyle ilerlemesinde önemli bir adım olacağına inanıyoruz.”
Söylemeye devam etti:
“Aslında, onları tutmak Suriye partilerinin – hükümet ve muhalifler- ilk kez ülkelerinin geleceği hakkında doğrudan bir diyalog başlatmasını sağlayacak.”
Daha önce, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Moskova ve Astana’nın ortaklarının Suriye’de bir anayasa komitesi oluşturmak için ellerinden geleni yaptığını söyledi.
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Bogdanov 9 Kasım’da yaptığı açıklamada, Rusya’nın Suriye Anayasa Komitesi’nin kurulmasının Eylül ayında tamamlanması gerektiği gerçeğinden başladığını duyurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri