• DOLAR
  $2.180,4000
 • EURO
  $1,5518
 • ALTIN
  $61.155,6600
 • BIST
  $252,0400

afdah info

voirfilms ink
Soy_Covid-19_Kırım

Soy_Covid-19_Kırım

“Türkmen Sesi Haber Ajansı”

Eyüp Ahmet Ağa✍️

02.04.2020

 

Soy_Covit-19_Kırım

Esaad dokuz yıla aşkın süredir Suriye’nin domografisini değiştirme politikasına devam ediyor.

 

Kendi Halkını rejime muhalefet olduğu için müttefik ülkelerden Asker getirip öldüren ,göçe zorlayan, baskı yapan, soykırım yapan Esad rejimi bu kezde Covid-19’dan faydalanmak istiyor. Bu savaş sürecinde kendi bölgesinde yaşamını sürdüren sünni Müslümanlardan öldürme peşinde.

 

Kriz nedeniyle Sünnilerin yoğun yaşadığı şehirlerde başta Halep Şam Humus Hama’da uzun ekmek ve tüp kuyruklar gözüküyor.

 

Oysaki Kendisine yakın olan şehirlerde ekmek ve tüp kuyrukları gözükmüyor. bu kriz Sadece Sünnilerin yaşadığı şehirlerde gözüküyor. Esaad rejimi Covid-19’la halkını öldürmeye teşebbüs ediyor. İşin gerçeği bu dur Alevilerin ve Dürüzilerin yoğun yaşadığı şehirlerde bu kriz ve kuyruklar gözükmüyor. Bu şehirler. Lazkiye Tartus Sueda’dır. Tüm dünyanın dikkatini bu noktaya çekmek istiyoruz.

 

Dün rejime bağlı Sağlık Bakanı Nizar el-Yazıcı, devlet televizyonuna açıklamalarda bulundu. Yazıcı 20 yaşındaki bir kadında Covid-19 tespit edildiğini bu kişinin 14 gün boyunca karantina altına alınacağını açıkladı.

 

Suriye Türkmen sesi haber merkezi olarak bize gönderilen videoları biz geçen hafta sosyal medya hesaplarımızda paylaştık. Maalesef durum bundan farklı gösteriyor. Halep’te ve Başkent Şam’daki iki videolarda insanların sokakta Covit-19’dan öldüğünü gösteriyordu.

 

Sağlık, Bakanı Yazcı’nın açıklamasında 9’yılık Savaş sonucu devletin konut ve altyapı konusunda sıkıntılar olduğunu açıkladı.

 

Bu açıklamayı ileri günlerde Covid-19 ölü sayısının artması ve kausun büyümesinden ön açıklamsı olarak görüyoruz Suriye’de Esaad bölgesinde yaşıyan insanların hayatı için endişe duyuyoruz.

 

Rejimin başı Beşar Esad, dün devlet televizyonlu yaptığı açıklamada ceza evlerindeki mahkumlara af çıkardığını açıkladı.

 

Esad’ın bu açıklamsını dünya kamu oyununa kendi hükümetinin Covid-19 mücadele ettiği algısı gösterdi.

 

Maalesef bu çıkan af kararında kendisine muhalefet olan yüzbinlerce mahkumlardan hiç kimseye uğramadığı ortaya çıktı. Vatan AR-GE Merkezinin belirtildi.

 

Suriye’nin 9 yıllık Savaşı’nda Esad rejiminin Sünni Müslümanların yoğun yaşadığı bölgelerde tomografi değiştirme politikasına devam etiğini bunun için her şeyden faydalanıyor bu kez de Covid-19 salgın hastalıktan sünilerin yoğun yaşadığı bölgelerde insanları tasfiye etme peşinde dünyanın gözünü buraya çekmek istiyoruz. bunun adı

Soy_Covid-19_kırım

 

“Türkmen Sesi Haber Ajansı”

@TurkSess

@VatanSYR

@Turk.Sessi

Turkmeninsesi.net

@SyrianTurkmenVoiceNews

@eyupahmetaga

Youtube

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri