• DOLAR
  $2.142,1700
 • EURO
  $1,4633
 • ALTIN
  $59.914,0800
 • BIST
  $245,3600

afdah info

voirfilms ink
Suriye Türkmenleri’nin duası sizinledir: Can Azerbaycan.

Suriye Türkmenleri’nin duası sizinledir: Can Azerbaycan.

Suriye Türkmenleri’nin duası sizinledir: “Can Azerbaycan”

Suriye Türkmenleri adına değerli Azerbaycan Türk Gardeşlerimiz; Biz Suriye Türkmenleri olarak gönlümüz, her zaman olduğu gibi Can Azerbeycan Gardaşlarımızın yanında olup, Her zaman Kanımızla, dualarımızla aynı siperde canımızı feda etmeye hazırız, değerli karabağ toprağını, Ermeni çetelerinden kurtarmaya hazır olduğumuzu bildiririz.

Üzüntümüz sonsuz, acımız büyüktür. 

Ermeni canilerin, Azerbaycan’ın Tovuz bölgesinde yaptığı kalleş saldırı sonucunda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar niyaz ediyoruz.

Gardeş Azerbaycan Türk Halkına başsağlığı diliyoruz. Şehit düşen Türk yiğitlerimizi Allahtan rahmet eylesin, ruhları şad mekânları cennet, kabirleri nurla dolsun. Ailelerine ve tüm sevenlerine sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar dileriz..

Azerbaycan’a yapılan saldırıyı kendimize yapılmış kabul ediyor ve bütün imkanlarımızla Azerbaycan Halkının, kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu bir kez daha deklere ediyoruz.

Biz inanıyoruz ki, Ermenilerin haksız, hukuksuz, mesnetsiz, gayri insani, gayri ahlaki, insanlık dışı, savaş suçu işleyerek, soykırım yaparak gasp ettiği Azerbaycan topraklarının tamamını yakın bir gelecekte tamamen alınacağına, Ermenilerin işledikleri her suçun cezasının mutlaka verileceğine gönülden inanıyoruz.

Ermenistan ’ada bir çift sözümüz olacak; 

Ey Ermenistan! Gerek Türkiye’de gerekse Azerbaycan’da yapmış olduğunuz katliamlar ve soykırımlar asla unutulmadı, unutulmayacak. Bilir ve inanırız ki, bizi bir yaradan var ve bizim adımıza en güzel hesabı O yapar.

O hesap hiç şaşmaz. Arkandaki emperyalist güçlere güvenme.

“Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner”

Tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar niyaz ediyorum.

Selam olsun can Azerbaycan’a, selam olsun vatanları için kanını döken, canını verenlerin.

Türkmen’in Sesi Haber Ajansı: araştırmacı yazarı. Dr. Muhtar Mehmet Fatih

 

 

office 2016 lisans

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri