• DOLAR
  $3.919,9200
 • EURO
  $1,4100
 • ALTIN
  $55.115,9400
 • BIST
  $356,4300

afdah info

voirfilms ink
İran Türk Dünyasının Dost Görünen Gerçek Düşmanıdır.!

İran Türk Dünyasının Dost Görünen Gerçek Düşmanıdır.!

24 Ekim 2020

Yazı: Eyüp Ahmet Ağa

Eyüp Ahmet Ağa

Azerbaycan sınırları içinde yer alan, Dağlık Karabağ coğrafik olarak da Kafkasya’nın Güneyde yer alır,  Türk Dünyasının göbek bağıdır Değilik Karabağ bu nedenle önemlidir, Dağlık Karabağa bağlı olan Bölgelerin isimleri, Cebrail, Fuzuli, Hocavend, Ağdam, Hocalı, Terter, Şuşa, Hankendi ilçeleri.

Konum olarak İran ve Ermenistanı birbirine bağlayan bölgedir, İranla Ermenistan yıllardır, Türkiye’ye karşı PKK terör örgütüne destek verdiler.

Dağlık Karabağ Bölgesi

Dağlık Karabağ

Peki Ermenistan’la İran Türkiye’ye karşı PKK terör örgütü neden destek veriyor biliyorsunuz, iki aşamada sizlere anlatmak istiyorum bir yazılı ikinci de görsel,

Türk Birliği Turan 

Turan birliği

Türk Dünyası birleşmesi onların olacaklarını biliyorlar, onun için Ermenilere siyasi askeri iki koldan mücadele veriyor, bir yandan terör saldırısı diğer yandan Avrupa’da Amerika’da bulunan Ermeni lobisi Türkiye devletinin Ermenilere 1915 katliam yapıldığını öne sürerek Birleşmiş Milletler den kendilerinin uyduruk yalanları ( Ermeni soykırımı ) diye ABD’nin Türkiye’ye ambargo yaprak kendilerine Tazminat ödemesini istiyorlar.

Video izle

https://youtu.be/fccxTBiERYo

“İran dost görünen düşmandır”

Şii milisler

İran’la Türk Dünyasının arasındaki sorunları çok eski dayanır, Türküyle İran iki dost ülke gibi görünür işin gerçeği yanı, iki ülkenin arasında sürekli soğuk Savaş yaşanır. İranlı Şiiler esas  korkusu, Türk dünyasının birleşmesi “Turan ordusunun kurulmasını engellemek” İran’da nerde üç kişiden biri Türkdür 90 milyonluk İran’da yaklaşık 35 milyon Azeri Türkleri yaşar. Aynı şekilde iranlar Türkiye’nin Arap dünyasının arasındaki tek engeldir, Video izle

https://youtu.be/RZch9rFx-Mc

Türk Sesi Haber Ajansı

صوت تركمان سورية

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
rulet coyna
poker oyna
Blackjack oyna
casino siteleri